sobota, 23 stycznia 2016

Witam !
 Dzisiejszy post będzie dotyczył moich - jak dotąd - ulubionych drutów,które pochodzą z firmy ChiaoGoo :-)


Druty, których używam, to druty z dokręcaną żyłką o nazwie ChiaoGoo TWIST Lace Tips.Dlaczego druty ChiaoGoo są tak wyjątkowe?

Oto parę powodów :

-Druty ChiaoGoo posiadają innowacyjną żyłkę, która jest żyłką tzw. "bez pamięci", czyli  nigdy nie będzie się skręcać. W jej środku znajdują się małe skręcone druciki, które powleczone nylonem tworzą całą żyłkę.Tak oto prezentuje się żyłka drutów ChiaoGoo.


-Druty ChiaoGoo posiadają także laserowo nadrukowany rozmiar, dzięki czemu nigdy nie będzie się ścierał :-).
Niestety nie posiadam zdjęcia, na którym byłoby widać ten nadruk :-( .Mój aparat nie złapał na nim ostrości.

-Druty ChiaoGoo są wykonane ze stali chirurgicznej, przez co są jeszcze bardziej wyjątkowe:-) Przez zastosowanie stali chirurgicznej są zupełnie antyalergiczne.Tak prezentuje się drut ChiaoGoo 

-Druty ChiaoGoo posiadają idealnie oszlifowane końcówki, które są ostre, dzięki czemu można na nich przerabiać ażury, ale nie kłują mnie w palce. Są zatem dla mnie po prostu idealne :-)
Tak wyglądają końcówki drutów.

Jeśli chodzi o to jak się robi na tych drutach, to muszę przyznać, że robi się na nich po prostu super.Druty dobrze wbijają się w oczka, a oczka bardzo dobrze schodzą z drutów. 
Gdzie można je kupić ? 

Druty ChiaoGoo można kupić na stronie e-dziewiarka.pl . Cena za same druty to od 30 -50 zł (w zależności od grubości),cena za żyłkę to ok. 24-25zł .Jeżeli chodzi o przesyłkę to była ona ekspresowa jak to w e-dziewiarce :-).Podsumowanie 

Podsumowując druty ChiaoGoo to najlepsze druty jakie kiedykolwiek miałem :-).Według mnie cena w stosunku do jakości jest jak najbardziej uzasadniona :-).

A Wy jakie druty lubicie najbardziej ?Piszcie w komentarzach :-)4 komentarze:

 1. Są fajne, ale jak przychodzi mini robić magicloopem, to kiepsko, bo zalety żyłki stają sie jej wadą. tak jak kucharz musi miec wiele noży, tak dziewiarka/ dziewiarz musi mieć wiele drutów ;-) Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zdecydowanie druty Addi.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia .

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj w blogosferze.
  Drutów tych nie posiadam i na nich nie robiłam. A na powyginaną żyłkę też są sposoby.
  POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Piotrek :) Bardzo dobry opis drutów. Mogę tylko potwierdzić wszystkie opisane zalety; mam CG-lace 3,75mm na żyłce 80cm. Niemniej dołączam się do głosu KLIKAF. Ja (ponieważ lubię robić ażury z cienizny i często magicloopem) preferuję druty bardzo gładkie i ostre z delikatną żyłką - czyli HiyaHiya. Również używam Addi-lace i KnitPro. A ostatnio wąski szalik najwygodniej mi się robiło na drutach z oszlifowanych bambusowych patyków do szaszłyków :D
  Kiedy pokażesz czapkę, o której pisałeś w boksiku e-dziewiarki?
  Życzę powodzenia i wytrwałości w dzierganiu, blogowaniu i innych przedsięwzięciach :)*

  OdpowiedzUsuń